02144033243
info@iranmehrtvto.com

دیپلم بورس

دیپلم بورس

دیپلم بورس به تازگی و به طور رسمی به جمع دیپلم‌ های کاردانش پیوسته است. اگر شما هم جزو علاقه‌مندان اخذ مدرک دیپلم بورس فنی حرفه ای هستید ما به شما پیشنهاد میدهیم دیپلم خود را در آموزشگاه فنی و حرفه ای ایرانمهر بگیرید. آموزشگاه ایرانمهر یکی از بهترین واحدهای آموزشی مجاز فنی حرفه ای استان تهران است.

اخذ مدرک رشته بورس در کوتاه‌ترین زمان

مدت زمان کسب دیپلم بورس

متقاضیان کسب دیپلم، میتوانند در مدت زمان تقریبی ۶ ماهه مهارت های دیپلم فنی حرفه ای بورس را آموزش دیده و مدرک فنی حرفه ای خود را دریافت نمایند. آموزشگاه ایرانمهر به عنوان واحد برتر ، با برگزاری این دوره ها به صورت تخصصی و جامع کارآموز را در طی این مدت برای آزمون های فنی و حرفه ای آماده مینماید.

شرایط اخذ دیپلم بورس

کارآموزان باید برای اخذ دیپلم بورس، حداقل مدرک سیکل یا مقطع اول متوسطه را داشته باشند. شما می توانید جهت ثبت نام در رشته بورس با همراه داشتن مدارک خود به آموزشگاه مراجعه نمایید. با شروع کلاسها مطابق با زمان بندی اعلام شده و پس از اتمام آموزش هر مهارت، توسط آموزشگاه به سازمان فنی و حرفه ای معرفی می شوید. متقاضیان میتوانند با شرکت در دوره ها به دو حالت حضوری و غیرحضوری مدرک دیپلم رشته بورس کاردانش را کسب کنند.

دیپلم حضوری

دیپلم غیرحضوری

در این شرایط  کارآموز با ثبت‌نام و حضور در کلاس‌ها مطابق زمان بندی اعلام شده توسط آموزشگاه، پس از اتمام دوره آموزش مهارت‌های تخصصی رشته بورس، جهت آزمون به سازمان فنی و حرفه ای معرفی می‌شود.

واحدهای درسی

با توافق بین سازمان فنی و حرفه ای، کاردانش و آموزش و پرورش مهارت های درسی رشته بورس در ۴ حرفه معرفی شد. حرفه های این رشته زیرمجموعه رشته امور مالی و بازرگانی میباشد.

مجموعه نهم

نام حرفه کد استاندارد
تعداد واحد کد استاندارد نام حرفه
۹ ۳/۰/۱/۲۴/۴۲-۳ کاربر رایانه
۵ ۱/۳/۱/۱۵/۱۰-۱ حسابدار عمومی تکمیلی
۱۸ ۱/۰۰۱/۴۵/۴۳۱۲ بورس و اوراق بهادار
۴ ۱-۰۰۱-۴۵-۲۴۱۱ حسابدار عمومی مقدماتی
۷ ۴/۱/۲۴/۲۴-۳ کاربر نرم افزار اداری
  جمع کل

. . .

آینده تحصیلی و بازار کار رشته بورس چگونه است ؟

دانش آموزان علامند به شناخت بورس و چگونگی معامله در بازار میتوانند پس از کسب مدرک خود در دانشگاه علمی کاربردی در مقطع کاردانی و پس از آن در مقطع کارشناسی ارشد به تحصیل خود ادامه دهند.

متقاضیان میتوانند پس از کسب دیپلم رسمی در بازار سرمایه با عنوان شغلی متصدی پذیرش خرید و فروش اوراق بهادار مشتریان و انتقال آن به کارگزاران بازار سرمایه مشغول به کار شوند.

. . .

آزمون های فنی حرفه ای بورس به چه صورت برگزار میشود ؟

متقاضیان، پس از پایان دوره هر مهارت در آزمون های دیپلم بورس فنی حرفه ای که در دو مرحله به صورت کتبی و عملی توسط سازمان فنی و حرفه ای برگزار میشود، شرکت داده میشوند. آزمون کتبی به صورت چهارگزینه ای و با کسب نمره قبولی حداقل ۵۰ و آزمون عملی به صورت سیستمی و با نمره قبولی بالای ۷۰ صورت میگیرد. با قبولی در آزمون به ازای هر مهارت گواهینامه آن درس را میگیرید. پس از آن برای تمامی ۴ مهارت ذکر شده در رشته بورس کارآموزان مدرک دیپلم کارودانش صادر شده از سوی سازمان فنی و حرفه ای را اخذ مینمایند.

هزینه دیپلم بورس کاردانش چقدر است ؟

برآورد هزینه دیپلم بورس کار و دانش در آموزشگاه فنی حرفه ای عصرنخبگان طبق چارت تعریف شده سازمان فنی و حرفه ای مبلغ ۲۶٫۹۹۶٫۱۰۰ ريال است که با احتساب تخفیف، مبلغ قابل پرداخت ۲۴٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال است که کارآموزان می توانند در ۴ قسط ۶٫۰۰۰٫۰۰۰ ریالی پرداخت نمایند.

 

 

کاربر رایانه:                                  ۹واحد            کد ۳/۰/۲۴/۴۲-۳

حسابداری عمومی مقدماتی :              ۴واحد            کد  ۱-۰۰۱-۴۵-۲۴۱۱

کاربر نرم افزار اداری :                     ۷ واحد            کد ۴/۱/۲۴/۴۲-۳

حسابداری عمومی تکمیلی :               ۵ واحد           کد ۱/۳/۱/۱۵/۱۰-۱

بورس و اوراق بهادر :                     ۲۸ واحد           کد ۱/۰۰۱/۴۵/۴۳۱۲